Członkowie zespołu

Zespół VaBank tworzy pięciu młodych, ambitnych ludzi, których połączyła muzyka. Indywidualne predyspozycje oraz solidny warsztat muzyczny każdego z ekipy dają możliwość doboru szerokiego repertuaru, który trafia w każde gusta.

Michał

instrumenty klawiszowe, wokal

Jest w zespole od początku jego istnienia. Gra na instrumentach klawiszowych jak również śpiewa. Bez wątpienia jest jednym z filarów zespołu. Grę na akordeonie rozpoczął w wieku 11 lat. Jego umiejętności doskonalone były przez wybitnego akordeonistę.Szybkie polki na akordeonie, czy też nowoczesne brzmienia syntezatorów nie są mu obce. Do zespołu wnosi unikalne, niepowtarzalne brzmienie.

Kamil

gitara basowa

Interesuje się muzyką od najmłodszych lat. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Jeden z założycieli zespołu. Jego doświadczenie z udziału w licznych projektach muzycznych niewątpliwie wpływa na profesjonalizm zespołu. Zawsze powtarza, że mimo, iż mało kto wie po co jest gitara basowa w zespole, to żadna piosenka bez niej nie brzmiała by tak dobrze 🙂

Dominik

perkusja, wokal

Z zespołem związany jest od początku. Gra na perkusji oraz śpiewa. Muzyką interesował się od dziecka. Technikę gry na instrumencie kształcił pod okiem zawodowych perkusistów. Jego nieprzeciętne umiejętności powodują że nogi same rwą się do tańca. Jest bluesową duszą zespołu. Wraz z basistą Kamilem tworzą zgraną sekcje rytmiczną.

Bartłomiej

trąbka, gitara elektryczna, wokal

Dołączył do zespołu w 2015 roku. Gra na trąbce oraz gitarze elektrycznej. Umiejętność gry na obu tych instrumentach pozwala nam na dobór bardzo szerokiego repertuaru. Doskonale czuje się w powszechnie znanych ludowych piosenkach ale również świetnie radzi sobie w mocnych rockowych utworach. Jego charakterystyczny wysoki wokal idealnie sprawdza się w folkowych melodiach. Daje zespołowi przysłowiowego kopa!

Dawid

saksofon, klarnet, wokal

W zespole od 2015 roku. Gra na saksofonie altowym,klarnecie , harmonijce ustnej oraz śpiewa. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Również jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Posiada wyjątkowy zmysł improwizacji co wnosi do utworów w naszym wykonaniu nutkę smaku i szaleństwa.